​Kontakt

Här hittar du telefonnummer och andra kontaktuppgifter till skolan och oss som arbetar här. Vad det än gäller – frågor, problem, tips eller idéer – tveka inte att kontakta oss!

Kontaktformulär

Telefon till expedition:

073-764 21 97

E-post:

info@vasbyyrkesgymnasium.se

Mathias Svensson, Rektor

Epost: mathias.svensson@vasbyyrkesgymnasium.se
Telefon: 073-620 54 82

Agneta Pilov, Kurator

E-post: agneta.pilov@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: 073-764 84 59

Henrik von Porat, Huvudman

E-post: henrik.von.porat@telia.com
Mobil: 070-316 58 61

Upplands-Väsby

Väsby Yrkesgymnasium
Industrivägen 20 B
194 77 UPPLANDS VÄSBY

Här finns vi!


Administration

Malin Norberg
E-post: malin.norberg@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: 073-764 21 97

Agneta Romedahl
Administratör
E-post: agneta.romedahl@vasbyyrkesgymnasium.se

APL

Malin Norberg (samordnare)
E-post: malin.norberg@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: 073-764 21 97

Lars Eriksson, Koordinator
E-post: lars.eriksson@vasbyyrkesgymnasium.se

Jimmy Forsberg, Koordinator
E-post: jimmy.forsberg@vasbyyrkesgymnasium.se

Kärnämneslärare

Rickard Reimer
Idrott och hälsa
E-post: rickard.reimer@vasbyyrkesgymnasium.se

Masoud Khanzadeh
Matematik och Naturkunskap
E-post: masoud.khanzadeh@vasbyyrkesgymnasium.se

Ronnie Lundgren
Matematik speciallärare
E-post: ronnie.lundgren@vasbyyrkesgymnasium.se

Johan Dagermark
Samhällskunskap och Historia
E-post: johan.dagermark@vasbyyrkesgymnasium.se

Dilan Demirbag
Svenska och Religion
E-post: dilan.demirbag@vasbyyrkesgymnasium.se

Steve Shanberg
Engelska
E-post: steve.shanberg@vasbyyrkesgymnasium.se

Karaktärämneslärare

Vahik Bedrosian
Bygg, Arbetslagsledare
E-post: vahik.bedrosian@vasbyyrkesgymnasium.se

Mohamed Khlifi
El- och energilärare, VVS, Svets
E-post: mohamed.khlifi@vasbyyrkesgymnasium.se

Andreas Håkansson
El- och energilärare
E-post: andreas.hakansson@vasbyyrkesgymnasium.se

Tomas Niit
VVS och fastighet
E-post: tomas.niit@vasbyyreksgymnasium.se

Daniel Olsson
Bygg
E-post: daniel.olsson@vasbyyreksgymnasium.se

Jimmy Forsberg
Bygg
E-post: jimmy.forsberg@vasbyyreksgymnasium.se

Pia Fällman
Resurspedagog
E-post: pia.fallman@vasbyyreksgymnasium.se