​Kontakt

Här hittar du telefonnummer och andra kontaktuppgifter till skolan och oss som arbetar här. Vad det än gäller – frågor, problem, tips eller idéer – tveka inte att kontakta oss!

Kontaktformulär

Telefon till expedition:

073-707 37 40

E-post:

info@vasbyyrkesgymnasium.se

Eva Widgren, Rektor

Epost: eva.widgren@vasbyyrkesgymnasium.se
Telefon: 073-620 54 82

Agneta Pilov, Biträdande rektor

E-post: agneta.pilov@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: +46 (0)73-764 84 59

Henrik von Porat, Huvudman

E-post: henrik.von.porat@telia.com
Mobil: +46 (0)70-316 58 61

Upplands-Väsby

Väsby Yrkesgymnasium
Industrivägen 20 B
194 77 UPPLANDS VÄSBY

Här finns vi!


Administration

Malin Norberg
E-post: malin.norberg@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: +46(0)73-764 21 97

Agneta Romedahl
Administratör
E-post: agneta.romedahl@vasbyyrkesgymnasium.se

APL - koordinator

Malin Norberg
E-post: malin.norberg@vasbyyrkesgymnasium.se
Mobil: +46(0)73-764 21 97

Tomas Sjögren
APL-samordnare Bygg
E-post: tomas.sjogren@vasbyyrkesgymnasiumkesgymnasium.se

Kärnämneslärare

Kristoffer Gustafsson
Idrott och hälsa
E-post: kristoffer.gustafsson@vasbyyrkesgymnasium.se

Bo Rudemalm
Matematik och Naturkunskap
E-post: bo.rudemalm@vasbyyrkesgymnasium.se

Ronnie Lundgren
Matematik speciallärare
E-post: ronnie.lundgren@vasbyyrkesgymnasium.se

Stefan Hallin
Samhällskunskap och Historia
E-post: stefan.hallin@vasbyyrkesgymnasium.se

Kicki Dahlgren
Svenska och Religion
E-post: kicki.dahlgren@vasbyyrkesgymnasium.se

Karaktärämneslärare

Vahik Bedrosian
Bygg, Arbetslagsledare
E-post: vahik.bedrosian@vasbyyrkesgymnasium.se

Tommie Holmberg
El
E-post: tommie.holmberg@vasbyyrkesgymnasium.se

Thomas Gustafsson
Elevresurs VVS
E-post: thomas.gustafsson@vasbyyrkesgymnasium.se

Thomas Niit
VVS
E-post: tomas.niit@vasbyyrkesgymnasium.se